68 tysięcy za zranioną rękę, czyli jak skutecznie walczyć o odszkodowanie powypadkowe.

 • -

68 tysięcy za zranioną rękę, czyli jak skutecznie walczyć o odszkodowanie powypadkowe.

Tagi: 

Wypadek zrujnował Ci zdrowie, zniweczył plany, obniżył życiową stopę? Nie poddawaj się. Walcz o odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy. Przypadek pasażera busa, który został ranny w wypadku na autostradzie w Niemczech, pokazuje, że warto się starać. Dzięki nam mężczyzna już wygrał blisko 45 tysięcy złotych. A walczymy o więcej.

 • W jakich sytuacjach możesz się starać o odszkodowanie powypadkowe?
 • Ile pieniędzy należy Ci się z OC sprawcy?
 • Dlaczego walkę o odszkodowanie z OC warto zostawić profesjonalistom?

Poznaj historię jednego z naszych Klientów. Sprawdź, ile możesz wygrać, jeśli nie ulegniesz presji ubezpieczyciela i nie przyjmiesz jego wstępnej oferty. Zobacz, jak bardzo przydatną okazuje się pomoc wyspecjalizowanej kancelarii odszkodowawczej.

 

Po wypadku zawsze żądaj odszkodowania z OC sprawcy

odszkodowanie powypadkowe

odszkodowanie powypadkowe

W czerwcu 2019 roku na jednej z niemieckich autostrad dochodzi do poważnego wypadku. Przewożący pracowników bus przewraca się na lewy bok. Pękają szyby. Tak nieszczęśliwie, że siedzący przy oknie pasażer doznaje ciężkich obrażeń lewej ręki. Uszkodzone zostają ścięgna, niemożliwy jest też wyprost palca wskazującego. Proces leczenia przebiega żmudnie i opornie. Rany się goją, ale na ciele do dnia dzisiejszego widnieją rozległe, szpecące blizny, które wedle wszelkiego prawdopodobieństwa, pozostaną dożywotnią i namacalną pamiątką traumatycznych wydarzeń. Dodatkowo w wypadku zniszczeniu ulegają przedmioty należące do poszkodowanego, w tym między innymi ubrania. Jako sprawcę wypadku niemiecka policja określa kierowcę busa. Jest on zatrudniony w firmie transportowej, będącej profesjonalnym podmiotem świadczącym usługi przewozu osób. Posiada zatem ubezpieczenie OC. W teorii sprawa wydaje się banalna – poszkodowany pasażer powinien otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy. W praktyce jednak nic nie jest takie proste, gdy zwykły człowiek staje naprzeciw potężnej machiny towarzystw ubezpieczeniowych. Co robić w takiej sytuacji? Jak uzyskać godne odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu oraz za poniesione w wyniku wypadku straty materialne?

 

Jak wysokie może być odszkodowanie powypadkowe

Poszkodowany pasażer busa, nie mając fachowej wiedzy i nie czując się na siłach samotnie konfrontować z ubezpieczycielem, został klientem naszej kancelarii. My zaś, po wstępnej analizie, przyjęliśmy jego sprawę i rozpoczęliśmy starania o uzyskanie odszkodowania powypadkowego w kwocie uwzględniającej pełen wymiar poniesionej szkody. Zapoznawszy się ze zgromadzoną dokumentacją medyczną oraz dokonawszy wyceny niszczonych przedmiotów, oceniliśmy że z polisy OC sprawcy jesteśmy w stanie wywalczyć dla Klienta kwotę ponad 68 000 złotych. Suma ta jest odzwierciedleniem takich składowych, jak:

 • koszty leczenia w Niemczech
 • utracony dochód związany z niemożnością świadczenia pracy, do której poszkodowany zmierzał
 • zwrot kosztów uszkodzonych przedmiotów
 • zadośćuczynienie za doznane cierpienie.

 

Jak walczymy o odszkodowania powypadkowe 

Do starań o uzyskanie odszkodowania powypadkowego przystąpiliśmy niezwłocznie. Ruszyła lawina pism. W krótkim czasie osiągnęliśmy bardzo dużo, ale chcemy znacznie więcej. Jak dotąd, udało nam się wywalczyć zgodę towarzystwa ubezpieczeniowego na wypłatę łącznie 44 000 złotych. TU zgodziło się zapłacić za leczenie pacjenta, zrekompensować utratę możliwości zarobkowania, pokryć wartość zniszczonych przedmiotów, a także przekazać zadośćuczynienie. Przedmiotem sporu pozostaje wysokość ostatniej z wymienionych składowych. Ubezpieczyciel zaproponował z tego tytułu 20 000 złotych, jednak w naszej ocenie jest to wartość rażąco zaniżona biorąc pod uwagę ogrom cierpienia, na które został narażony nasz Klient. Wprawdzie w ramach propozycji ugodowego zakończenia sprawy, firma ubezpieczeniowa zaoferowała dopłatę do zadośćuczynienia w postaci dodatkowych 5400 zł, jednak naszym zdaniem wciąż nie stanowi to stosownej rekompensaty. Dlatego szykujemy się sądowej batalii o przyznanie odszkodowania powypadkowego w kwocie, która nie byłaby krzywdząca dla ciężko rannego pasażera busa.

 

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania OC w Łodzi i regionie

Nasza kancelaria świadczy pomoc w uzyskaniu odszkodowania OC w Łodzi oraz innych miastach regionu, w tym w Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim czy Tomaszowie Mazowieckim. Sprawy takie, jak wyżej opisana, stanowią dla nas codzienność. Czego nie można powiedzieć o naszych Klientach, którzy – zanim do nas trafią – w wielu przypadkach czują się bezradni i zagubieni wobec mnogości i zawiłości ubezpieczeniowych procedur. Z doświadczenia wiemy, że ubezpieczyciele stawiają poszkodowanym trudne warunki i wykorzystują ich niewiedzę, brak doświadczenia czy zły stan psychiczny. Dlatego w praktyce, w większości przypadków, samodzielna walka z TU kończy się porażką. Niepisaną normą jest wypłata zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy, a nierzadko zdarzają się przypadki całkowitej odmowy świadczenia, nawet jeśli osoba poszkodowana odniosła ciężkie obrażenia, czy straty materialne. Powodem często są drobne szczegóły, niedopatrzenia, kruczki prawne zapisane małym drukiem. 

 

Co zrobić, żeby dostać pieniądze z OC sprawcy?

Zaspokojenie roszczenia z OC sprawcy w satysfakcjonującej nas kwocie wymaga bezbłędnego dopełnienia szeregu procedur. Starając się o pieniądze, należy zadbać o takie szczegóły, jak:

 • Ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za wypadek – w przypadku zdarzeń drogowych najczęściej czyni się to na podstawie ustaleń policji, ewentualnie wyroków sądowych. 
 • Zabezpieczenie materiału dowodowego, w tym:
  • Wykonanie dokumentacji fotograficznej miejsca zdarzenia lub pozyskanie jej z innych źródeł (np. zdjęcia policyjne, czy wykonane przez świadków wypadku)
  • Spisanie oświadczeń świadków, z uwzględnieniem ich danych osobowych
  • Pisemne oświadczenie osoby odpowiedzialnej za wypadek, wraz z potwierdzeniem odpowiedzialności
  • Dane osobowe i numer polisy ubezpieczeniowej sprawcy
  • Pozyskanie policyjnej notatki opisującej dokładny przebieg wydarzenia
 • Zabezpieczenie dokumentacji medycznej, w tym kart pacjenta ze szpitala, czy poradni specjalistycznej, dotyczących leczenia zarówno bezpośrednio po wypadku, jak też w czasie późniejszym, z dokładnym opisem odniesionych obrażeń oraz metod terapii i stosowanych w niej leków.
 • Zabezpieczenie dokumentów potwierdzających koszty leczenia i rehabilitacji, w tym faktury za wizyty u lekarza, zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego, zatrudnienie opiekuna etc.
 • Zgromadzenie faktur, paragonów i innych dokumentów potwierdzających wartość zniszczonych przedmiotów 
 • Udokumentowanie ewentualnych korzyści utraconych, związanych np. z niemożnością wykonywania pracy zarobkowej.

W praktyce do wykonania jest więc kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt czynności. O wielu z nich możesz nie wiedzieć, na wiele – nie mieć siły, gdy dochodzisz do siebie po wypadku. Chcesz, żebyśmy Ci pomogli? Zgłoś swoją sprawę do bezpłatnej konsultacji. Zobacz, jak wiele możemy dla Ciebie wygrać.

 


Bezpłatna weryfikacja sprawy!

Skontaktuj się z nami. To nic nie kosztuje!

CASTELLUM Kancelaria Odszkodowawcza
Adres: ul. Piotrkowska 147 lok. 4
90-440 Łódź
Tel/fax: 42 630 00 97
Tel. kom.: 604 080 830, 503 875 122
e-mail: biuro@castellum.com.pl

Wiemy jak znacząco podnieść wysokość należnego odszkodowania!