Odszkodowania powypadkowe z OC sprawcy

Odszkodowania powypadkowe z OC sprawcy

Twoje odszkodowanie powypadkowe jest za niskie? Ubezpieczyciel nie chce zapłacić za uszkodzenie mienia, utracone korzyści lub utratę wartości pojazdu? Nie załamuj rąk. Dzięki nam dostaniesz wysokie odszkodowanie z OC sprawcy. Więcej niż zakładasz, szybciej niż myślisz.

Odszkodowania powypadkowe obejmują szeroką paletę świadczeń na rzecz osób poszkodowanych w różnego typu zdarzeniach – najczęściej drogowych, ale nie tylko. Odszkodowania powypadkowe wypłaca się, aby zaspokoić roszczenia na dwóch podstawowych płaszczyznach:

 • Uszkodzenie mienia i jego restytucja do stanu sprzed wypadku (np. naprawa samochodu lub wypłacenie tak zwanej szkody całkowitej)
 • Rekompensata za szkody na osobie i straty niemajątkowe, takie jak uszczerbek na zdrowiu i związane z tym cierpienia, uciążliwości oraz koszty

W zdecydowanej większości sytuacji odszkodowania powypadkowe wypłacane są z OC sprawcy. W teorii to proste. W praktyce trudno zliczyć sytuację, w których poszkodowany staje przed wyzwaniami przerastającymi jego wyobrażenia. Zaniżanie odszkodowania OC jest w polskich realiach praktyką nagminną, a przecież to tylko jedna z potencjalnie możliwych trudności. Co zrobić w takiej sytuacji? Zaangażować profesjonalistów.

 

Kiedy odszkodowanie z OC sprawcy jest zaniżone

Jesteś ofiarą wypadku? Ubezpieczyciel nie chce Ci wypłacić odszkodowania w kwocie, która pokryłaby realne straty? Pomożemy Ci. Uzyskamy dla Ciebie najwyższe możliwe świadczenie, reprezentując Cię na wszystkich etapach postępowania. Nasze wsparcie będzie dla Ciebie nieocenione, gdy:

 • odszkodowanie z OC sprawcy zostało zaniżone
 • ubezpieczyciel za wszelką cenę usiłuje orzec tzw. szkodę całkowitą, ewidentnie działając na Twoją niekorzyść
 • zakład ubezpieczeń nie chce zrekompensować tzw. utraconej wartości handlowej samochodu
 • ubezpieczyciel chce zapłacić jedynie za zamienniki oryginalnych części, zamiast pokryć koszty naprawy w wariancie serwisowym (w przypadku ubezpieczeń AC)
 • w wypadku uszkodzeniu uległy inne składniki mienia, poza samochodem, na przykład ubrania, smartfon, laptop etc., których wartości towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce zrekompensować z OC sprawcy.

 

Co zrobić, żeby otrzymać odszkodowanie powypadkowe

Aby otrzymać odszkodowania powypadkowe, o własny interes w miarę możliwości należy zadbać jak najwcześniej, już na miejscu zdarzenia. Po upewnieniu się, że zdrowiu ani życiu żadnego z uczestników wypadku nie zagraża niebezpieczeństwo, należy wykonać pierwsze podstawowe czynności, które znacznie usprawnią późniejszy proces likwidacji szkody z OC sprawcy i mogą stanowić cenny materiał dowodowy w przypadku sporów z towarzystwem ubezpieczeniowym. A zatem:

 • Spisz dane osobowe sprawcy wypadku lub kolizji, w tym imię, nazwisko i adres zamieszkania, a także numery rejestracyjne jego samochodu oraz numer polisy ubezpieczeniowej
 • Pobierz od sprawcy wypadku pisemne oświadczenie, w którym przyjmuje na siebie odpowiedzialność za zaistniałe zdarzenie
 • W razie jakichkolwiek wątpliwości, a także w sytuacji, gdy ktoś uczestników wypadku ucierpiał na zdrowiu – wezwij policję (dla potrzeb procesu likwidacji szkody warto pozyskać przygotowaną przez funkcjonariusza notatkę)
 • Pozyskaj dane osobowe świadków zdarzenia, spisz widzianą ich oczami relację dotyczącą przebiegu wypadku
 • Wykonaj własną dokumentację fotograficzną miejsca wypadku, obrazując dokładny stan obu pojazdów z każdej strony, a także ich położenie względem siebie i innych punktów odniesienia (np. osi drogi).

 

Jak uzyskać najwyższe odszkodowanie za uszkodzenie mienia?

Pamiętaj: towarzystwa ubezpieczeniowe mają wiedzę, doświadczenie i sztaby specjalistów na swoich usługach. Stając samotnie naprzeciw dobrze naoliwionej machiny natrafisz na różnego rodzaju miny: kruczki prawne, zapisy drobnym drukiem, konsultantów na infolinii, z których żaden nie może odebrać telefonu, a do tego gąszcz pism, dokumentów, biegnących nieubłaganie terminów.

W tym wszystkim możemy Cię wyręczyć. Im wcześniej zgłosisz się do nas ze swoją sprawą, tym większa jest szansa na duże odszkodowanie z OC sprawcy, uwzględniające wszystkie aspekty doznanej szkody.

Nawet jednak w sytuacji, gdy pierwsze działania podjęte były przez Ciebie na własną rękę, a ich rezultaty okazały się mało satysfakcjonujące, nie przejmuj się. Napiszemy odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Znajdziemy wszelkie niedopatrzenia oraz okoliczności działające na Twoją korzyść. Dzięki temu za uszkodzenie mienia dostaniesz znacznie więcej pieniędzy, niż przypuszczasz.

 

Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy w Łodzi

Procedury ubezpieczeniowe są żmudne i niezrozumiałe. Szczegóły sprawy wymagać mogą wyjaśnienia lub dogłębnych konsultacji. Jesteśmy na miejscu. Działamy w Łodzi, w centrum miasta.

Jeśli chcesz uzyskać odszkodowania powypadkowe z OC sprawcy, możesz do nas napisać albo zadzwonić, ale możesz nas też odwiedzić. Dzięki temu uzyskasz komplet satysfakcjonujących i wyczerpujących wyjaśnień.

Pamiętaj, że Twoją sprawę zweryfikujemy bezpłatnie. Nie pobierzemy też wynagrodzenia za jej prowadzenie, a jedynie prowizję po uzyskaniu konkretnej kwoty odszkodowania.


Bezpłatna weryfikacja sprawy!

Skontaktuj się z nami. To nic nie kosztuje!

CASTELLUM Kancelaria Odszkodowawcza
Adres: ul. Piotrkowska 147 lok. 4
90-440 Łódź
Tel/fax: 42 630 00 97
Tel. kom.: 604 080 830, 503 875 122
e-mail: biuro@castellum.com.pl

Wiemy jak znacząco podnieść wysokość należnego odszkodowania!