Odszkodowanie po pożarze

Odszkodowanie po pożarze

Odszkodowanie po pożarze rzadko odpowiada realnej wartości strat. Ubezpieczyciele zaniżają wysokość świadczeń, możliwa jest też odmowa wypłaty odszkodowania. Jak w takiej sytuacji odtworzyć majątek i zacząć życie od nowa? Oferujemy Ci pomoc w uzyskaniu odszkodowania OC. Zgłoś do nas swoją sprawę. Im wcześniej, tym większa szansa na sukces.

Twój dobytek strawił ogień? Ubezpieczyciel nie uznaje Twoich roszczeń, co i rusz rzucając kłody pod nogi? Zobacz:

  • Jak uzyskać odszkodowanie po pożarze?
  • Co robić, gdy wypłata odszkodowania z OC jest zbyt niska?
  • Kiedy jest możliwa odmowa wypłaty odszkodowania za pożar?
  • Czy zapalenie sadzy w kominie wyklucza odszkodowanie?
  • Gdzie otrzymasz najlepszą pomoc w uzyskaniu odszkodowania OC?

 

Jak uzyskać odszkodowanie za pożar?

Pożar własnego domu lub mieszkania, jest jednym z najbardziej dojmujących doświadczeń, których możemy zaznać w życiu. Najczęściej do zdarzeń tego typu dochodzi w wyniku zwarć instalacji, uderzeń pioruna, zapalenia sadzy w kominie, własnej nieostrożności, a także celowych lub nieumyślnych działań osób trzecich (podpalenie lub nieumyślne zaprószenie ognia).

Pożar mieszkania w wielu przypadkach wiąże się z utratą dorobku całego życia. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie się na tego typu okoliczność. Należy jednak pamiętać, że polisa nie we wszystkim przypadkach okaże się wystarczającym panaceum – odszkodowanie po pożarze może zostać przez ubezpieczyciela rażąco zaniżone, możliwa jest też całkowita odmowa wypłaty odszkodowania.

Innego typu sytuacją są starania o uzyskanie świadczenia z OC sprawcy lub jego majątku osobistego, w przypadku, gdy doszło do podpalenia budynku. W takich przypadkach największym problemem jest zebranie materiału dowodowego.

 

Zbyt niska wypłata odszkodowania z OC

Problem, z którym zdecydowanie najczęściej borykają się klienci towarzystw ubezpieczeniowych, to wypłata odszkodowania z OC w zbyt niskiej kwocie, nie pokrywającej realnych strat. Krzywdzące decyzje formułowane przez zakłady ubezpieczeń zazwyczaj są konsekwencją błędów występujących na różnych płaszczyznach procesu likwidacji szkody, takich jak:

  • interpretacja przepisów przeciwpożarowych
  • interpretacja Ogólnych Warunków Ubezpieczenia
  • wycena zniszczonych dóbr
  • nieprawidłowa ocena związku przyczynowo-skutkowego, który doprowadził bezpośrednio do powstania szkody.

 

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania OC

W tego typu sytuacjach niezbędna staje się profesjonalna pomoc w uzyskaniu odszkodowania OC. Jeśli Twój majątek ucierpiał w ogniu, a ubezpieczyciel nie chce zrekompensować poniesionych strat, zwróć się do nas. Kancelaria odszkodowawcza Castellum działa w Łodzi i reprezentuje osoby poszkodowane w wypadkach, pożarach i innych okolicznościach, we wszelkiego rodzaju sporach z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Naszą rolą, jako Twojego pełnomocnika, jest przytomne odnajdywanie nieścisłości, których dopuścił się zakład ubezpieczeń w toku postępowania likwidacyjnego, a następnie doprowadzenie do ich sprostowania.

Na co dzień współpracujemy z siecią rzeczoznawców majątkowych. Dzięki temu masz pewność, że powierzając sprawę w nasze ręce, odszkodowanie, które otrzymasz, będzie odpowiadało kwocie faktycznie Ci należnej z punktu widzenia przepisów prawa.

 

Odmowa wypłaty odszkodowania za pożar

Sytuacją, która zdarza się coraz rzadziej, ale z którą należy się liczyć, jest całkowita odmowa wypłaty odszkodowania po pożarze. Najczęściej tego typu decyzję ubezpieczyciel argumentuje wystąpieniem takich okoliczności, jak:

  • zachowanie ubezpieczonego niezgodne z tzw. Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia zawartymi w umowie.
  • niezgodność budynku z projektem, pozwoleniem na budowę lub przepisami prawa budowlanego
  • okoliczności wskazujące, iż pożar wybuchł z wyłącznej winy poszkodowanego.

Czy w takiej sytuacji odmowa wypłaty odszkodowania jest ostateczna? Co konkretnie może zaważyć na negatywnej decyzji ze strony TU?

 

Odszkodowanie za zapalenie sadzy w kominie?

Bardzo często przyczyną pożaru jest zapalenie sadzy w kominie. Odszkodowanie z dużą dozą prawdopodobieństwa nie zostanie wówczas wypłacone. Rzeczoznawcy ubezpieczyciela argumentować będą bowiem, że do pożaru doprowadziły zaniechania właściciela domu (np. niewystarczająco częste czyszczenie przewodu kominowego).

Kwestią wątpliwą są też wszelkiego rodzaju zwarcia instalacji elektrycznej czy nieprawidłowe działanie pieca (czy właściciel nieruchomości miał świadomość ich stanu technicznego?). Co robić w takiej sytuacji? Czy rezygnować bez walki? Nie, nie musisz tego zrobić. Zgłoś swoją sprawę do nas. Bezpłatnie ją zweryfikujemy, oceniając realne szanse na wypłatę odszkodowania z OC.

Jeśli w naszej opinii Twoje roszczenie jest zasadne, pomożemy Ci zgromadzić niezbędną dokumentację oraz złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. W razie zaś zaistnienia takiej konieczności, profesjonalny pełnomocnik z naszego ramienia będzie Cię reprezentować w sądzie aż do prawomocnego rozstrzygnięcia.

Pamiętaj – za naszą pomoc nie pobieramy wynagrodzenia, a jedynie procent od wartości uzyskanego odszkodowania po zakończeniu postępowania. Całość ryzyka finansowego bierzemy więc na siebie.


Bezpłatna weryfikacja sprawy!

Skontaktuj się z nami. To nic nie kosztuje!

CASTELLUM Kancelaria Odszkodowawcza
Adres: ul. Piotrkowska 147 lok. 4
90-440 Łódź
Tel/fax: 42 630 00 97
Tel. kom.: 604 080 830, 503 875 122
e-mail: biuro@castellum.com.pl

Wiemy jak znacząco podnieść wysokość należnego odszkodowania!