Wypłata odszkodowania z OC sprawcy

  • -

Wypłata odszkodowania z OC sprawcy

Klient Kancelarii brał udział w zdarzeniu zaistniałym w niecodziennych okolicznościach tzn. w karambolu. Kilka samochodów najechało na siebie wpadając uprzednio w poślizg, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Klientowi udało się wybrnąć z poślizgu i zahamować, jednak samochody jadące za nim nie wyhamowały, jeden po drugim uderzając w siebie. W konsekwencji Klient siłą uderzenia został zepchnięty na samochód przed nim. Uszkodzeniu uległ zarówno przód jak i tył jego pojazdu. Sytuacje takie nasuwają wiele pytań. Z czyjej polisy ubezpieczenia OC jest odpowiedzialna w takich przypadkach? Czyj ubezpieczyciel odpowie za poniesioną szkodę?

Wypłata odszkodowania z OC

Jak walczyć z zaniżoną wysokością ubezpieczenia OC?

Klient po zdarzeniu sam zgłosił szkodę do ubezpieczyciela pojazdu, który najechał bezpośrednio na tył jego samochodu. Niestety, od ubezpieczyciela często przychodzi decyzja z zaniżoną wysokością przyznanego odszkodowania OC. Podobnie było w tym przypadku. zostały przydzielone zbyt małe środki na naprawę powstałych szkód. Pracownicy Kancelarii dokonali analizy materiału ze sprawy z zachowaniem należytej staranności. Ze względu na nietypowy stan faktyczny sprawy, do procesu likwidacji szkody włączeni zostali także ubezpieczyciele innych pojazdów biorących udział w karambolu. Kancelarii udało się na drodze przedsądowych negocjacji dokonać ponownej wyceny szkody w pojeździe, przy uwzględnieniu podziału odpowiedzialności pomiędzy ubezpieczycielami. Klient Kancelarii uzyskał kwotę, która pokrywała wyrządzone w wypadku straty. Tym samym miał możliwość przywrócenia swojego pojazdu do stanu sprzed wypadku poprzez dokonanie wszystkich niezbędnych napraw.

Jeśli szukasz informacji o procedurze uzyskania odszkodowania z OC zajrzyj na stronę https://castellum.com.pl/nasze-uslugi/odszkodowania-z-oc.


Bezpłatna weryfikacja sprawy!

Skontaktuj się z nami. To nic nie kosztuje!

CASTELLUM Kancelaria Odszkodowawcza
Adres: ul. Piotrkowska 147 lok. 4
90-440 Łódź
Tel/fax: 42 630 00 97
Tel. kom.: 604 080 830, 503 875 122
e-mail: biuro@castellum.com.pl

Wiemy jak znacząco podnieść wysokość należnego odszkodowania!