Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy

  • -

Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy

Klientka miała wypadek w drodze do pracy. Idąc wraz ze znajomym na przystanek tramwajowy przewróciła się na nieprzystosowanym do przechodzenia terenie publicznej zabudowy. Upadając, rozcięła dotkliwie skórę nosa i potłukła się. Znajomy pomógł Jej dotrzeć do najbliższego punktu pomocy medycznej. Jeszcze w trakcie leczenia Klientka zaczęła szukać pomocy w uzyskaniu odszkodowania. Wiedziała, że jako pracownikowi  przysługuje jej odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy z ZUS-u i z dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, jaką posiada w związku z zatrudnieniem. Klientka zleciła prowadzenie swojej sprawy naszej kancelarii.

wypadek w drodze do pracyJakie dokumenty są potrzebne do uzyskania odszkodowania za wypadek w drodze do pracy?

Sprawę zweryfikował radca prawny kancelarii. Zebraliśmy dowody potwierdzające przebieg zdarzenia, uzupełniliśmy wspólnie z Klientką dokumentację niezbędną do sporządzenia roszczenia i ubiegania się o maksymalne odszkodowanie. Ponadto, odnaleźliśmy polisę ubezpieczeniową OC zarządcy terenu odpowiedzialnego za utrzymanie go i zapewnienie bezpiecznego korzystania z niego. Klientka nie wiedziała o przysługującym jej prawie do ubiegania się odszkodowania z polisy OC zarządcy terenu, na którym miało miejsce zdarzenie. Udzieliliśmy jej pomocy w uzyskaniu zarówno odszkodowania za wypadek w  drodze do pracy jak i zadośćuczynienia za poniesione krzywdy od zarządcy terenu oraz rozpoczęliśmy procedurę dochodzenia roszczeń. Zgodnie z przewidywaniami, zarządca terenu, na którym doszło do zdarzenia sprawnie odpowiadał na pisma sporządzone przez profesjonalnego pełnomocnika, co skróciło czas potrzebny to zbudowania roszczeń.

Procedura dochodzenia odszkodowania w wypadku komunikacyjnym

W trakcie dalszej współpracy z naszą kancelarią Klientka poprosiła o analizę prawną zdarzeń, które przytrafiły się w jej rodzinie we wcześniejszym czasie. Zweryfikowaliśmy stan faktyczny i argumenty uzasadnienia negatywnych decyzji Towarzystw Ubezpieczeń. Po analizie spraw ustaliliśmy, że istnieje możliwość uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia w przypadku wypadku komunikacyjny  jej syna. Jadąc na rowerze na wskutek zderzenia z samochodem, z winy kierowcy, doznał rozległych obrażeń ciała. Ponieważ sprawa nie uległa jeszcze przedawnieniu, udało się nam ustalić dane posiadacza pojazdu i polisy OC sprawcy wypadku. Kwota roszczeń została ustalona po uwzględnieniu braków w dokumentacji w zakresie wydatków po wypadku, jednak całkowita wartość odszkodowania powypadkowego powinna być miłym zaskoczeniem dla poszkodowanego.

Obie sprawy są w toku i  czekają na wydanie decyzji ze strony ubezpieczycieli. Klientka i jej syn są systematycznie informowani o najważniejszych ustaleniach w sprawie.


Bezpłatna weryfikacja sprawy!

Skontaktuj się z nami. To nic nie kosztuje!

CASTELLUM Kancelaria Odszkodowawcza
Adres: ul. Piotrkowska 147 lok. 4
90-440 Łódź
Tel/fax: 42 630 00 97
Tel. kom.: 604 080 830, 503 875 122
e-mail: biuro@castellum.com.pl

Wiemy jak znacząco podnieść wysokość należnego odszkodowania!